11. כשהחלטתם על התחלת תהליך שינה

שימו לב שגמילת לילה והכנסת סדר לשנת הלילה אינם צריכים ללכת יד ביד. סביב הופעת המילים הראשונות ויכולת ההליכה, אפשר להחליט על התחלת תהליך עיצוב שינה.

אין בעיה שהתינוק ימשיך לקבל הנקה אחת בלילה ובשאר הפעמים בהם יתעורר תמצאו דרכים אחרות להחזיר אותו לישון (מגע, תנועה) על מנת לנסות לייצר רצף שינה בחלק מהלילה. תוכלו גם לבחור בגמילת לילה. 

ברגע שהגעתם להחלטה שהגיע הזמן לשנות את הרגלי השינה של התינוק שלכם, הכינו תכנית פעולה ודבקו בה (אם נראה שהתכנית לא עובדת חזרו ללוח התכנון ותכינו תכנית חדשה). 

תכנית כזו יכולה למשל לכלול החלטה שכאשר תהיה הנקה אמא תיגש אל התינוק וכאשר לא תהיה ייגש האבא. אפשרות נוספת היא שהאמא תתנהג באופן מאוד מסויים כשהיא מתכוונת להניק (תוציא את התינוק מהמיטה למשל) ובדרך אחרת כשהיא לא מתכוונת להניק (הרגעה במיטה) אז התינוק ילמד מתי יקבל הנקה ומתי הוא צריך לחזור לישון. תוכלו להסביר לפעוט את השינוי למשל אמרו לו "ציצי הלך לישון, מחר נקבל עוד ציצי. עכשיו ישנים".

הכינו את עצמכם נפשית לכך שהפעוט ימחה על השינוי ותצטרכו לבלות חלק ניכר מהלילה בהרגעתו. עם הצגת שינוי כזה בהרגלים צפויים כמה ימים ולילות קשים. העובדה שהוא מספיק גדול להבין אתכם מאוד תעזור.

תוכלו גם להחליט על שינה משותפת עם תינוקכם (הקפידו על כללי שינה משותפת בטוחה) ואז גם יצטמצמו מספר הפעמים בהם תהיה התעוררות ארוכה.   

 

באתר של ד"ר ג'יימס מקנה אחד ממובילי המחקר בארצות הברית בנושא שנת תינוקות ולינה משותפת תוכלו למצוא עוד מידע מועיל בנושא.  

מיה דובינסקי

יועצת הנקה

טלפון: 052-8600526

  • Facebook Clean Grey