#ציצים- סדנה לעידוד דימוי גוף חיובי 

מהחפצה להעצמה

הסדנה #ציצים עוסקת בשדיים, אך אין כמעט נושא שהיא לא מגיעה אליו - סוציולוגיה, ביולוגיה, מגדר, אומנות, קולנוע, היסטוריה, כימיה ופיזיולוגיה. בסדנה נכיר את האיברים המיוחדים הללו בגוף האישה וניקח את ההתייחסות אליהם חזרה מעולם המיניות וההחפצה הנשית למקום של העצמה ובריאות נפשית. הסדנה מיועדת לחזק את הביטחון העצמי של הבנים והבנות במבנה גופם ולמנוע ניתוחים פלסטיים מיותרים, שנעשים על פי המחקר מיד אחרי סיום בית הספר התיכון. הסדנה מיועדת לכיתות יא'-יב'. 

 

תמצית הסדנה

*סקירת היחס לגוף האישה לאורך ההיסטוריה והשינוי במודל היופי.

*מפגש עם מקומם של השדיים במרחב הציבורי והאישי במהלך ההיסטוריה דרך אומנות וקולנוע.

*התייחסות ודיון במושג החפצה נשית והחפצה של השד דרך פרסומות וקטעי קומדיה.

*למידת תפקודו הפיזיולוגי של השד ומבנהו, מפגש עם סוגים שונים של שדיים, הצבת אידיאל חדש לגודל וצורת השד.

*התייחסות לניתוחים פלסטיים בשדיים - כיצד הם נעשים, מהם הסוגים השונים ומה השפעתם על הגוף. 

*התייחסות אישית - נשאיר מזכרת מהסדנה לכל בית הספר שתחזק ותעודד תלמידים להיות גאים בגופם.

הניתוח הפלסטי השכיח בארץ הוא ניתוח להגדלת שדיים

המחקר מראה שרוב הנשים שעושות ניתוח להגדלת שד עושות זאת מיד אחרי בית הספר התיכון או הצבא. הרופאים אומרים להן שהן תוכלנה להניק, הם לא אומרים להן שהיכולת שלהן לספק את צרכיו של התינוק לאורך כל תקופת ההנקה עלולה להיפגע (במהלך הכנסת השתל, גם אם הוא "מאחורי השריר" נעשה חיתוך של עצבים וצינוריות חלב). הסדנה #ציצים נולדה מתוך האמונה שניתן ללמד בני נוער בתיכון לאהוב את גופם כפי שהוא ובכך לחסוך להם את הצורך לשנות אותו בניתוח כואב. חשוב גם ללמד את הבנים כיצד נולד אידיאל היופי שהם חשופים לו ובכך לאתגר את התפיסות לגבי מהו גוף יפה ונכון.  

 

במהלך בית הספר התיכון, אפילו בלימודי החינוך המיני אין התייחסות לשדיים

בשיעורי חינוך מיני ישנה התייחסות בעיקר למערכות הרבייה הנשיות והגבריות, מדברים על איברי הרבייה הפנימיים והחיצוניים אך נוטים לשים דגש מועט על השד ותפקידו הפיזיולוגי. את כל המידע על השדיים שלהן מקבלות הנערות דרך הטלוויזיה והאינטרנט. כך נוצר מצב שהיחס אל השד הוא אך ורק כאובייקט מיני כאשר למעשה לשד יש עולם שלם של תפקודים מרתקים שאין להם קשר למיניות. בסדנה נראה כיצד הפך השד לאובייקט מיני ואיך במשך אלפי שנים הוא לא היה כזה. בנוסף נלמד עובדות ביולוגיות וכימיות מרתקות על אופן פעולתו של איבר מיוחד זה. 

ילדים בגיל ההתבגרות מוצפים בדימויים לא מציאותיים של מבנה גוף

דרך הרשתות החברתיות, הטלוויזיה ומשחקי הווידאו מקבלים צעירים שטף בלתי פוסק של תמונות שמציגות מודל גוף לא מציאותי. ברוב המוחלט של המקרים מדובר בעבודת פוטושופ שלא מייצגת את מבנה הגוף הרווח והנורמאלי אלא את האידיאל (המלאכותי לרוב) הקיים בעסקי הבידור. המתבגרים מקבלים את הרושם שמשהו לא בסדר במבנה גופם ונוצר מצב בו רוב בני הנוער לא מרוצים מגופם והרבה נערות אינן מרוצות ממבנה השד שלהן. בסדנה #ציצים המתבגרים נחשפים לסוגים רבים של מבני גוף ושדיים.  

 

קצת על מיה דובינסקי מפתחת הסדנה

בסדנה #ציצים מיה משלבת בין שתי האהבות הגדולות שלה- חינוך ועולם בית הספר מצד אחד ועולם ההנקה מצד שני. למיה נסיון רב שנים בהנחיית סדנאות לתלמידים (וגם להורים) מכיתה א' ועד יב' בנושאים שונים. בנוסף היא כתבה ופיתחה תוכניות לימודים רבות ופרסמה ספר ילדים בשם "טעם של חג" בהוצאת כינרת זמורה ביתן. כיועצת הנקה צברה נסיון רב וקיבלה את התואר הבינלאומי IBCLC.  

מה צריך כדי לקיים את הסדנה #ציצים בבית ספרכם

מומלץ לעשות את הסדנה לבנים ולבנות בנפרד על מנת לאפשר את הפתיחות המירבית לנושא. הסדנה דורשת אמצעי הקרנה למצגת וסאונד (ישנם קטעי סרט).

:לקבלת פרטים נוספים

להזמנת סדנה וקבלת פרטים: 0528600526

מיה דובינסקי

יועצת הנקה

טלפון: 052-8600526

  • Facebook Clean Grey