10 טיפים לשואבת המתמידה

בין אם את שואבת כדי לבסס כמויות חלב בזמן שהקטן לא מתחבר לשד, שואבת כדי להגדיל את כמות החלב שיש לך להציע, או רק מכינה מאגר לקראת החזרה לעבודה, הנה כמה דברים שיעזרו לך לא לצאת מדעתך:

הכנה להנקה

כלי ליועצות הנקה ואימהות

מדריך ההנקה השלם

את צריכה משאבה טובה, אבל ממש טובה: לשואבות מתמידות לא כדאי לבזבז את הזמן על משאבה ביתית. את צריכה משאבה ברמת בית חולים או לפחות משאבה ביתית דו צדדית. עם משאבה טובה את תצליחי לשאוב יותר חלב בפחות זמן. משאבות מומלצות הן הסימפוני של מדלה או משאבת הפלטינום של אמדה. אפשר להשכיר את המשאבות לכמה חודשים והמחיר בהחלט שווה את הזמן שנחסך. 

 

חזיית שאיבה: כשואבת מתמידה את מבלה זמן רב לאורך היום מחוברת למשאבה. בעזרת חזיית שאיבה יהיו לך שתי ידיים פנויות ותוכלי לנצל את זמן השאיבה לדברים אחרים- עבודה על המחשב, דיבור בטלפון, קיפול כביסה ואכילה הם רק כמה דוגמאות. את לא חייבת לרכוש חזיית שאיבה, בקלות תוכלי לייצר לך אחת. קחי גוזייה או כל חזייה שיש לך בבית (לא מרופדת) וגזרי שני חתכים (באורך כשני סנטימטרים) באזור הפטמה. כעת תוכלי לדחוף פנימה את קונכיות המשאבה והחזייה תחזיק אותן במקום. 

 

רכשי לפחות חמש ערכות לשאיבה: אם את לא רוצה לבלות את רוב יומך בשטיפת ערכות השאיבה והמתנה לסטריליזציה דאגי שיש לך כמות גדולה של ערכות ושאחת תמיד מחכה לך נקייה לרגע בו תהיי מוכנה לשאוב. 

רכשי סטריליזטור למיקרו: סטריליזציה בסיר היא טובה ונחמדה אבל היא אורכת זמן רב מדי ולא מתאימה למי ששואבת פעמים רבות ביום. סטריליזטור למיקרו יקצר את זמן העבודה ולא יהיו לך עוד סירים לשטוף.

 

זרזי את שחרור החלב: רפלקס שחרור החלב לא יתרחש מיד עם הדלקת המשאבה, לפעמים לוקח לו אפילו כמה דקות טובות של שאיבה. אז איך מזרזים את הופעת הטיפות הראשונות? כשאת מתחילה לשאוב החזיקי תמונה של תינוקך והריחי בגד השייך לו. הפעולות האלו יעלו את רמת האוקסוטוצין בגופך, זהו ההורמון האחראי על שחרור החלב וככל שרמתו עולה כך השחרור יגיע קודם.  בנוסף חשוב שתנשמי עמוק ותנסי להביא את עצמך לתחושה רגועה, הורמוני הסטרס מעכבים את שחרור החלב. קומפרס חם (כמו כרית חימום) יעזור גם לזרז את שחרור החלב וגם לשאיבת כמויות גדולות יותר.

 

אל תכאיבי לעצמך: שאיבה על עוצמה גבוה שמכאיבה לך לא תעזור למלא את בקבוק החלב. כאשר הגוף מרגיש כאב, הורמוני הסטרס מתגברים ומעכבים את ייצור ושחרור החלב. בנוסף את עלולה לפצוע את עצמך ואז השאיבה הבאה תהיה קשה יותר. שאבי בעוצמה שנוחה לך והגבירי את המשאבה בהדרגתיות כך שהפטמה מתרגלת ללחץ שמופעל עליה. 

משאבות חלב ברמת בית חולים אמדה

משאבת חלב ברמת בית חולים מדלה סימפוני

אחסון יעיל

שתי מספיק מים: אם את לא שותה מספיק כמויות החלב שלך עלולות לרדת, שימי לב שאת שותה לפחות שמונה כוסות מים ביום. את עלולה להרגיש צמא עם תחילת השאיבה ולכן כדאי לך להכין מראש כוס מים על יד עמדת השאיבה.

 

נסי שיטות להגברת חלב אם: אם היית רוצה לשאוב יותר חלב בכל שאיבה או שמטרת השאיבה שלך היא להגביר חלב, נסי לתת בוסט למאגרי החלב שלך בנוסף לשאיבה בעזרת שיטות אחרות להגברת חלב אם ומתכונים להגברת חלב אם.

 

אחסון החלב: אם יש לך מקפיא להקפאה עמוקה הכי טוב להשתמש בו לאכסנת החלב. בכל מקרה תוכלי להקפיא את החלב בשקיות שאיבה ולהשטיח את השקית לפני ההקפאה כך שתהיה דקה ויהיה אפשר לאכסן את השקיות אחת על השנייה לניצול מקסימאלי של המקום. הדפיסי את דף הוראות אחסון לחלב אם שלנו, שהוא גם קישוט למקרר. 

 

בידור: זמן השאיבה יעבור מהר יותר אם תכיני לעצמך אמצעי בידור שונים שיעזרו לך להעביר את הזמן. את יכולה סוף סוף לסיים לראות סדרה שאת אוהבת או להוריד לך סרטים שרצית לראות במיוחד עבור זמן השאיבה. יש נשים שאוהבות גם לגלוש באינטרנט או לקרוא ספר טוב בזמן השאיבה.       

הצטרפי לרשימת התפוצה שלנו

מיה דובינסקי

יועצת הנקה

טלפון: 052-8600526

  • Facebook Clean Grey