אמא שיתפה תמונה של דלקת בשד וחשוב שכל אישה מניקה תראה אותה 

כלי ליועצות הנקה ואמהות

פוסטים פופולרים

כשהאמא הזו סיימה שנה של הנקה היא החליטה לחלוק את סיפור ההנקה שלה עם העולם, אבל לא בגלל שהוא היה מושלם ונפלא אלא דווקא בגלל הקשיים הרבים שחוותה. היא מתארת כיצד בגלל חוסר ידיעה היא הרגישה שהיא לבד בהתמודדות עם תופעות בהנקה שרבות נתקלות בהן. 

 

"ההנקה לא באה לי בקלות"

רמי פירס בחרה לחגוג שנה של הנקה בפרסום תמנה שלה בבית החולים כשהיא סובלת מדלקת חמורה בשד. "זה מסטיטיס" היא כותבת החשבון האינסטגרם שלה, " אחרי שהגעתי לשנה של הנקה, חשוב לי לחלוק את הסיפור שלי, ההנקה לא באה לי בקלות" 

היא מספרת כיצד לא ידעה שלוקח כמה ימים לחלב הבשל להגיע וכמעט וויתרה על ההנקה בשל כך. בפוסט הכנה היא מספרת גם על נשים אחרות שפגשה שוויתרו ע ההנקה בגלל חוסר ידע וחוסר תמיכה. 

הצרות של פירס לא הסתיימו בבית החולים והיא היא המשיכה לחוות קשיים גם בבית. בגלל חיבור לא טוב של התינוק לשד היא נפצעה וסבלה מפצעים בפטמה. גם כאן היא טוענת שיכלה להפיק רבות מעזרה ותמיכה בתהליך ההנקה. 

 

"ואז הגיע המסטיטיס"

פירס מספרת כיצד לא הרגישה בנוח להניק בפומבי בגלל תגובת הסביבה והיתה בוחרת לשאוב בבית ולא להניק בחוץ. חוסר הסדירות בהנקה גרם לה להגיע למצב של גודש וצינוריות סתומות. הגודש הוביל לדלקת בשד (מסטיטיס). היא מספרת כיצד החלה להרגיש רעידות וקור בכל הגוף ולפתח חום קל, אבל לא קישרה בין סימנים אלו לבין הגודש עד שכבר היה מאוחר מדי והיא ניזקקה לטיפול אנטיביוטי אינטנסיבי ולאישפוז שהרחיק אותה מהתינוק ליומיים וגרם לה כאב וצער רב. "אם רק הייתי מזהה את הסימנים המוקדמים כל זה היה נמנע ממני".

 

תמונה עגומה של חוסר תמיכה

פירס מציגה תמונה של בדידות בהנקה וחוסר בהעברה של ידע לגבי הנושא מאנשי מקצוע. היא בחרה לפרסם את הסיפור האישי שלה כדי לעודד נשים לקבל תמיכה בהנקה. היא מדברת על כך שמצפים מנשים להתמודד לבד עם קשיי ההנקה ולא מלמדים אותן מראש דברים שהיו מאוד מועילים להן. היא מספרת על נשים שמוותרות על ההנקה רק בגלל שיש להן חוסר ידע בסיסי לגבי מה נורמאלי ולמה יש לצפות מהתינוק היונק. הסיפור של פירס הוא דוגמא לחשיבות של ההכנה להנקה והכרות עם מושגים כמו הנקת אשכולות, גודש, כניסת החלב הבשל, הלילה השני- ירח הדבש ועוד.

הרשמה לניוזלטר להניק

מיה דובינסקי

יועצת הנקה

טלפון: 052-8600526

  • Facebook Clean Grey