top of page

10 דרכים בהן אבא יכול ממש לעזור בהנקה

הכותרת מתייחסת לאבא אבל נכונה לכל בן או בת זוג. אתה רוצה להרגיש חלק ולתרום כמה שיותר לטיפול בתינוק החדש אבל בגלל ההנקה אתה מרגיש קצת בחוץ. הנה כמה דרכים בהם אתה ממש יכול לעזור בלי להאכיל את התינוק בעצמך.

 

1. תביא את התינוק לאמא

אין דבר שאמא מניקה תעריך יותר ממשלוח של תינוק שרוצה לינוק באמצע הלילה. לא תאמין כמה אמא מניקה עייפה תשמח שחסכת לה אפילו כמה צעדים. תנסה אם מסתדר לך גם להרגיע את קצת את התינוק כדי שהיא לא תצטרך להיאבק כדי להצמיד תינוק בוכה אל השד.

 

2. תכין לאמא נשנוש

ההנקה דורשת הרבה אנרגיה מהגוף ומגבירה את הרעב. תבחר בנשנושים שאפשר לאכול ביד אחת ולא מתפוררים או נמרחים יותר מדי. רעיונות טובים: פרי קשה חתוך לרצועות, קרקרים עם גבינה צהובה, מבחר אגוזים, האוכל האהוב עליה בפיתה. שים לב להניח את הנשנוש ליד היד הפנויה שלה אחרת היא לא תוכל להגיע אליו ותרגיש שאתה לא מבין אותה בכלל.

 

3. תגיש לאמא המניקה כוס מים 

ההנקה מאוד מצמיאה. היא תשמח מאוד שתארגן לה כוס מים או תדאג למלא את הבקבוק שלה.

4. תעזור לשעשע אחים גדולים וחיות מחמד 

משום מה דווקא כשאמא מתיישבת להניק כל בני הבית פתאום זקוקים לתשומת לבה המידית. נסה להשכיח מכולם את אמא לכמה דקות בדרכים שרק אתה יכול.

 

5. תעזור לה להגיע לתנוחה טובה

בזמן ההנקה השרירים מאוד מתעייפים ולפעמים כל העניין הופך למאוד לא נוח אחרי כמה דקות. הכרית הנכונה במקום הנכון יכולה לעשות נפלאות. וודא שיש כריות שתומכות לה בידיים ובצוואר כך שהיא לא צריכה להפעיל אף שריר.

 

6. תשטוף את הבקבוקים וחלקי המשאבה 

אין כמו ערכת שאיבה נקייה ומוכנה כשצריכים אותה. לאמא מניקה שגם שואבת השטיפה הקטנה הזו יכולה להיות משימה בלתי אפשרית. דאג שתמיד יהיו לה חלקי שאיבה מוכנים.

 

7. תתרחק מאזור השדיים לכמה שבועות- חודשים

השדיים בתקופת ההנקה יכולים להיות מאוד רגישים. תבין את האמא הטרייה שלא רוצה שיגעו בהם. הרגישות היא עניין זמני שיחלוף. בינתיים זה הזמן להיות יצירתי ולמצוא דברים חדשים שתוכלו ליהנות מהם בחדר השינה (במיוחד לאור העובדה שגם אזורים אחרים הם אולי מחוץ לתחום כרגע). אל תתבייש להציע ואל תיעלב אם היא לא בעניין. למרות שזה נראה לא אפשרי, חיי המין יחזרו למסלול המוכר תוך זמן קצר.

8. החלפת חיתולים וגרעפסים

אתה יכול להיות אחראי על התחום הזה בשלמותו. כך גם תבלה זמן איכות עם התינוק וגם תפנה את אמא ללכת לשירותים ולהכין כוס תה.

 

9. תעזור לה להסתדר עם סינר ההנקה

היכולת להניק בחוץ היא חיונית לתחושת החופש של אמא מניקה. אימהות רבות לא מרגישות בנוח לחשוף את שדיהן ולהניק בפומבי (למרות שהן בהחלט יכולת לעשות זאת וזו זכותן). תעזור לה למצוא את התנוחה הנכונה עם הסינר ואפילו תלביש לה אותו ובכך תקרב אותה צעד נוסף אל עבר החופש לצאת ולהסתובב בעולם.

 

10. תתמוך בה בכל החלטה

אם היא מחליטה להמשיך להניק למרות שזה גורם לה סבל נוראי, תתמוך בה בכל דרך אפשרית כך שהיא תצליח במשימה. אל תגיד לה "עזבי בשביל מה את צריכה את זה" אלא תתגייס במלוא העוצמה למשימה. תזמין את כל מי שיכול לעזור ותהיה שם במאת האחוזים. לעומת זאת ביום שהיא מחליטה שהיא רוצה להפסיק להניק אל תגיד אף מילה של ביקורת, תתמוך בה ותהיה שם בשבילה. תגיד לה כמה אתה גאה בה על הזמן שהניקה ותזכיר לה איזו אמא נהדרת היא. זה הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות גם בשביל התינוק שלכם.    

0528600526

מיה דובינסקי יועצת הנקה 
  • Facebook Social Icon

הרשמי לניוזלטר להניק

Congrats! You’re subscribed

bottom of page