top of page

איזו משאבת חלב אם מומלצת עבורך?

פוסטים פופולרים

מוצץ, כן או לא?

 

6 דקות קריאה

הנקה בהריון

 

5 דקות קריאה

הנקה ומחזור

 

 

8 דקות קריאה

מה יש בחלב אם?

 

6 דקות קריאה

עישון והנקה

 

6 דקות קריאה

מתכונים להגברת חלב

 

8 דקות קריאה

איך תדעי באיזו משאבה כדאי להשתמש?

מה שקובע אם משאבה היא טובה או לא הוא שילוב בין הפיצ'רים שהמשאבה מציעה, היעילות שלה בפועל בפינוי החלב והעדפת המשתמשת. לאחת המחיר יותר משמעותי, לאחרת היכולת לשלוט במהירות השאיבה בנוסף לעוצמה ולשלישית הגודל. סקירה זו ממפה את היכולות והתכונות שהמשאבות בשוק מציעות ומדרגת את כל המשאבות על בסיס נקודה אחת לכל תכונה שקיימת במשאבה. 

 

המשאבות מתחלקות לשלוש קטגוריות:

חשמליות לשימוש ביתי מזדמן למשתמשת אחת בלבד: ה FDA האמריקאי הגדירו שמשאבות מסוימות אינן מיועדות לשימוש של כמה נשים (אי אפשר להעביר אותן בין משתמשות בגלל חשש להעברה של זיהומים). הן יכולות להיות חד או דו צדדיות דיגיטליות או מכניות (עם מסך מגע/ לא מגע או ללא מסך, כפתורים מסתובבים מכאניים או כפתורים לחיצים) נטענות או דורושות סוללות. 

חשמליות שמיועדות להעברה בין משתמשות: (נהוג לקרוא לקטגוריה הזו רמת בית חולים hospital grade  אך ה FDA לא משתמש בהגדרה זו). אלו משאבות שמיועדות לשימוש כבד (8 פעמים ביום), ניתן להעביר אותן בין משתמשות והיכולות שאיבה שלהן חזקות יותר. הן מיועדות לשואבות מתמידות למשל למטרת הגברת כמויות חלב אם או לשאיבה לפגים. הן תמיד דו צדדיות.

 

ידניות: משאבות  שלא מופעלות על ידי חשמל. הסחיטה מתבצעת באופן ידני. הן תמיד חד צדדיות.

 

המשאבות שמופיעות בסקירה זו הן משאבות לשימוש ביתי שאחת מהן מאושרות להעברה בין מתשמשות:ארדו אליסה אוונט נטורל מושן חד צדדית, אוונט נטורל מושן דו צדדי, משאבת הגןקליניקיירמדלה סווינג Medela Swing, מדלה סווינג מקסי Medela Swing Maxi, מדלה פריסטייל Medela Freestyle, אמדה לקטליין Ameda Lactaline, לנסינו אפיניטי פרו Lansinoh Affinitly Pro, ארדו קליפסו דאבל פלוס, ספקטרה 9 פלוס מדלה לקטינה Medela Lactina, מדלה סימפוני Medela symphony.     

CliniCare Dual Pro - Black - Front Tilte
קליניקייר

קליניקייר

נוחות שימוש

משאבת קליניקייר היא קטנה וקומפקטית מאוד במיוחד לאור העובדה שמדובר במשאבה ברמת בית חולים שהן בדרך כלל הרבה יותר גדולות. ניתן לקחת אותה בקלות בתיק והיא שוקלת פחות מ 400 גרם. המשאבה בעלת בטריה נטענת שמאפשרת עד 5 שעות שאיבה בין טעינה לטעינה. למשאבה טיימר שעוקב אחרי זמן השאיבה וכן צג דיגיטלי שבו ניתן לראות את עוצמת השאיבה. הצג עצמו קצת עמוס ועלול להיחוות כמתוחכם מדי וקשה להבנה אך לאחר שלומדים להשתמש בה זו כבר איננה בעייה. הכפתורים של המשאבה הם כפתורי מסך מגע, מה שמחייב להסתכל על המשאבה בזמן שמפיעילים אותה. למשאבה שעון שבת עם אישור הלכתי שמאוד מקל על השימוש עבור אימהות שומרות שבת. מצד שני שעון השבת יכול לבלבל כאשר הוא נדלק מבלי שהתכוונו לכך. לערכות השאיבה חלקים רבים שמשפיעה על נוחות הפירוק וההרכבה וכן על נוחות הניקיון והסטרליזצייה. הערכות נצמדות לשד יחסית בוואקום חזק, יש נשים שחוו אותו כחזק מדי.

6 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

למשאבת קליניקייר עוצמות שאיבה מגוונות וכן מצב עיסוי שגם לו עוצמות מגוונות כך שהשואבת יכולה לבחור את המצב היעיל ביותר מבחינתה גם בעוצמה וגם במהירות הסיבוב של השאיבה. המשאבה מאפשרת שאיבה דו צדדית או חד צדדית. בזכות העובדה שהמשאבה בעלת שני מנועים נפרדים, ניתן לכוון כל צד לעוצמה אחרת בהתאם לייעילות בפינוי החלב ולנוחות של השואבת (דבר שטרם נראה בארץ אפילו במשאבות ברמת בית חולים). ניתן גם לנתק ערכה אחת בזמן שאיבה דו צדדית מבלי שהדבר ישפיע על הצד השני. אין צורך במפצל או כיסוי לפתח השאיבה השני כמו במשאבות דו צדדיות אחרות.   

6 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

בטיחות     

המשאבה בעלת מערכת שאיבה סגורה שמונעת מעבר של חלקיקי חלב וחיידקים אל גוף המשאבה. היא נחשבת ברמת בית חולים מה שאומר שהיא גם בטוחה להשכרה והעברה בין משתמשות. חלקי ערכת השאיבה הם ללא ביספינול A או ביספינול S. למשאבה יש אישור של מכון התקנים ומשרד הבריאות ואחריות של שנה על פגמים בייצור. 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

מחיר

מחיר המשאבה הוא 1050 ש"ח שזהו מחיר טוב עבור משאבה דו צדדית ברמת בית חולים וגם לקטגוריית הביתיות הדו צדדיות הדיגיטליות נטענות עם מסך מגע. 

3 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

סה"כ 21 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבות קליניקייר

המשאבות לפי הדירוג שלהן:

ניקוד קליניקייר.png
ניקוד למשאבות חלב (2).png

ארדו אליסה משאבה דו צדדית נטענת 

נוחות שימוש

המשאבה החדשה של ארדו היא בעלת מסך מגע וסוללה נטענת. המשאבה מאוד קטנה כך שהיא תיכנס בקלות לכל תיק. העיצוב שלה נעים לעין. למשאבה אפשרות להתחבר לשעון שבת. יש לה זיכרון שאיבה כך שבלחיצת כפתור אפשר לשחזר בדיוק את מהלך השאיבה הקודמת ולהגיע לתוכנית שמושלמת עבור השואבת. למשאבה יש אפליקצייה לטלפון הסלולרי כך שניתן לשלוט עליה מהטלפון. שירות הלקוחות של ארדו מצויין ונותן מענה בימי עבודה עד 22:00 בלילה. ארדו מציעים שירות משלוח מהיום להיום בחלק מהאזורים בארץ. 

7 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

משאבת אליסה היא דו צדדית, יש לה 8 רמות עוצמה ו 8 רמות מהירות. ניתן לשלוט על המהירות בנפרד (לא בכל המשאבות זה מתאפשר) ובכך לייצר חווית שאיבה ייחודית שמגבירה את תפוקת החלב. יש לה שאיבה דו שלבית שמחקה את יניקת התינוק. יש לה מנוע אחד שמתפצל לשניים בשאיבה דו צדדית. הסוללה נטענת ומספיקה ל8 שאיבות כך היא שהיא מתאימה גם לשואבות מתמידות. למשאבת אליסה יש תוכנית פאוור פאמפ מיוחדת להגברת חלב. פאוור פאמפ היא תוכנית שאיבה בה שואבים במשך שעה עם הפסקות מוגדרות. תוכנית פאוור פאמפ שמובנית במשאבה חוסכת לשואבת את הצורך לזכור את מהלך התוכנית. המשאבה גם קוראת לשואבת בעזרת צפצוף כשההפסקה מסתיימת. המשאבה מגיעה עם 4 משפכים בגדלים שונים, יותר מכל המשאבות הנמכרות בשוק. גיוון בגדלים הוא חשוב מאוד ליעילות השאיבה מכיוון שהשאיבה יעילה ביותר עם גודל המשפך הנכון. 

6 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

בטיחות     

המשאבה בעלת מערכת שאיבה סגורה שמונעת מעבר של חלקיקי חלב וחיידקים אל גוף המשאבה. חלקי המשאבה ללא ביספינול A וביספינול S. המשאבה בעלת אישור משרד הבריאות הישראלי והאירופאי ואישור FDA ומכון התקנים.  

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

מחיר

מחיר המשאבה הוא 1390 ש"ח, מבחינת המחיר היא נמצאת באמצע הקטגוריה כשיש יקרות בהרבה ממנה וכמה זולות ממנה. היא מגיעה עם משאבה ידנית. לארדו משאבות ברמת בית חולים שנמצאות בבתי חולים ברחבי הארץ כך שניתן לחסוך ולהשתמש בסט השאיבה מבית החולים. 

3 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

סה"כ 20 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבות ארדו

ניקוד אליסה.png
31jFLVZ7UcL._AC_.jpg
fullset.jpeg

משאבת חלב חשמלית כפולה הגן  Hegen PCTO 

 

נוחות שימוש

משאבת הייגן היא אות ומופת להתחשבות בחוויית המשתמש. מרגע קבלת המשאבה ברור שמי שתכננה אותה חשבה על כל פרט לעומק. היא מגיעה באריזה יפה שכיף לפתוח והיא מעוצבת למשעי תוך שימוש בצבעים נעימים. בהחלט שיפור על פני מראה של משאבות שהמראה המכני שלהן פחות מעורר שחרור אוקסיטוצין, הורמון שאוהב יופי ורוגע וחשוב מאוד לשאיבת חלב.

למשאבה מסך דיגיטלי שעוזר לעקוב אחרי זמן השאיבה ועוצמתה וכן מאיר לשימוש בחושך.

היא קטנה וקומפקטית, ואפשר לקחת אותה לכל מקום. המשאבה נטענת בכבל USB ואין צורך בבטריות.

בקבוקי השאיבה מתאימים להאכלה וכן לאחסון ועמידים בהקפאה. המכלים יכולים לשמש אחר כך לאחסון של מזון ואפילו אפייה עד 180 מעלות (עוד נקודה בה רואים על מחשבה עמוקה על צרכי המשתמשת, גם לאחר שהיא כבר לא צריכה לשאוב ויש לה תינוק שאוכל מוצקים או סתם רוצה להכין לעצמה ארוחת בוקר ולאחסן אותה בכלי נאה).

5 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות 

 

יעילות

המשאבה של הייגן היא דו צדדית, כל משאבה דו צדדית מאפשרת שאיבה מהירה ויעילה של שני הצדדים בו זמנית. יש לה 12 רמות עוצמה ו3 מהירויות שאיבה ומה שמאפשר שליטה באופי השאיבה והתאמתו לכל אישה ולאופן השאיבה שמתאים לה. מציאת אופן השאיבה המדויק מסייע לפנות יותר חלב. המשאבה מגיעה גם עם טבעת עיסויי ייחודית שמסייעת בשחרור של סתימות וגושים בשד בטכנולוגיה מעניינת שדומה לכוסות רוח עם מרכיב חשמלי. מכניסים לתוך הטבעת את אחת הדיאפרגמות של המשאבה והיא מתחברת למשאבה במקום אחד הבקבוקים. אפשר להשתמש בטבעת לעיסוי השד תוך כדי השאיבה או בין השאיבות. 

יש לה גם שלב העיסוי (גירוי) שמחקה את יניקת התינוק ומסייע לשחרור חלב עוצמתי יותר.

להייגן המגוון הרחב ביותר הקיים בארץ לגדלים של משפך השאיבה, התאמת גודל המשפך (החלק שמתלבש על השד) הוא קריטי ליעילות השאיבה. הייגן מציעים שני גדלים קטנים שאינם מוצעים בחברות אחרות (15 מ"מ ו 13 מ"מ) וגם מציעים מידות גדולות מהסטנדרט. אם כי הם אינם מגיעים עם המשאבה ומי שתזדקק להם תצטרך להזמינם בנוסף. המשאבה מגיעה עם משפך בגודל אחד שמתאימה לגדלים 24-27 מ"מ.   

 

5 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

 

בטיחות

המשאבה בעלת מערכת שאיבה סגורה שלא מאפשרת מעבר של חיידקים לתוך גוף המשאבה. חלקי הפלסטיק ללא ביספינול A ו S.  אין למשאבה אישור FDA, או משרד הבריאות יש לה אישור של מכון התקנים. 

 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות  

 

מחיר

המשאבה עולה 1200 שקלים. המחיר לא גבוה ביחס למשאבות אחרות הדומות לה בקטגוריית השאיבה הבייתית. יש לציין שהיא מגיעה עם משאבה ידנית וטבעת עיסוי. 

 

3 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

סה"כ 17 מתוך 23 נקודות

לפרטים על רכישת משאבות הגן

ארדו אליסה
ניקוד למשאבות חלב הייגן מתוקן.png
הגן

ארדו קליפסו דאבל פלוס

נוחות שימוש

מבחינת גודל יש הרבה יותר קטנות ממנה. המשאבה מגיעה עם שלושה גדלים של משפכים (החלק שמתחבר אל השד), זוהי נקודה חשובה מאוד לזכות המשאבה. נשים רבות חוות חוסר נוחות בשאיבה מכיוון שגודל המשפך איננו מתאים ואז צריכות לבזבז זמן יקר בהחלפת החלקים.

למשאבה מסך דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה ומהירותה. המשאבה עובדת על בטריות חד פעמיות ולא על בטרייה הטענת בחשמל (לזכור להוציא בגמר השימוש!) כך שניתן להשתמש בה מחוץ לבית. מבחינת רמת הרעש המשאבה הזו נבחרה למשאבה השקטה ביותר

כמו למשאבת אמדה יש לה דיפראגמה קטנה ושקופה המונעת מעבר אוויר לחלקי המשאבה. למשאבה אחריות של 400 שעות שאיבה, אחריות זו נותנת יתרון על פני אחריות של זמן מסויים מזמן הקנייה משום שיש אימהות ששואבות מעט בילד הראשון ועד השימוש בלידה הבאה האחריות פגה.  

3 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

השאיבה הדו צדדית מייעלת מאוד את עבודת המשאבה. יש לה גם תוסף לעיסוי החזה (opti flow) שמגביר את זרימת החלב. העובדה שניתן להתאים באופן ידני גם את עוצמת השאיבה וגם את תדירות השאיבה (בניגוד למשאבות אחרות בהן התדירות קבועה) היא חשובה מאוד להתאמה אישית של השאיבה ולמקסום התוצאות. 

5 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

בטיחות

למשאבה יש מערכת המונעת מעבר של חיידקים ומזהמים לתוך מערכת השאיבה. כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. המשאבה מאושרת על ידי ה FDA ומיוצרת בשוויץ. 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

מחיר

המשאבה עולה 690 ש"ח, ניתן להשיג אותה ישירות דרך היבואן המחיר כולל משלוח. המחיר הוא יחסית נמוך למשאבה דו צדדית. בנוסף קונכיות בכל הגדלים מגיעות עם המשאבה, (החלפת גודל קונכיית השאיבה במשאבות אחרות עולה כסף ולעיתים יש צורך בכך כדי להתאים את הקונכייה לגודל הפטמה).  

4 מתוך 5 בקטגוריית המחיר

 

סה"כ 16 מתוך 21 נקודות

לפרטים על קניית משאבות ארדו

ארדו קליפסו
ניקוד ארדו.png
מדלה פריסטייל

מדלה פרי סטייל Medela Freestyle

נוחות שימוש

למשאבת Freestyle  של מדלה מסך דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה, היא קטנה וקומפקטית ויש לה סוללה הניתנת לטעינה (יתרון אדיר על פני משאבות שדורשות סוללות שלאחר מכן נשכחות בתוך המשאבה והורסות אותה לחלוטין).

למשאבה זיכרון הניתן לתכנות כך שהיא שומרת את העדפות המשתמשת. המשאבה מגיעה עם תיק נשיאה נוח עם מיכל קירור שנועד לאכסון החלב. היא מגיעה גם עם פטמת Calma להאכלת התינוק באיטיות. המשאבה דו צדדית מה שמקצר את זמן השאיבה.הערכות של המשאבה עדינות וחשוב מאוד שיהיו יבשות, במידה ויש מעט רטיבות באזור הדיאפרגמות הצהובות המשאבה עלולה לא לעבוד. 

6 מתוך 6 נקודות בקטגוריית הנוחות

 

יעילות

משאבת Freestyle היא דו צדדית ולכן מאפשרת לשאוב במהירות ויעילות. היא המשאבה הקטנה ביותר של מדלה שמשתמשת בטכנולוגית השאיבה הדו שלבית (עם שלב גירוי שאמור להגביר את כמות החלב הנשאבת). אין אפשרות לשלוט במהירות השאיבה, מבחינת המהירות יש את של הגירוי ושלב השאיבה ואין אפשרויות נוספות. 

3 מתוך 6 נקודות בקטגוריית היעילות

 

בטיחות

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. המשאבה מתאימה לשואבת יחידה (לא להעברה בין משתמשות). למשאבה יש אישור של מכון התקנים ואחריות של שנה על פגמים בייצור. 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

 

מחיר

עלות Medela Freestyle כ 1800 ₪. היא היקרה בין משאבות מדלה הנמכרות בארץ (בקטגוריה של משאבות חשמליות ביתיות), אין  שום הצדקה למחיר כל כך יקר. 

2 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

 

סה"כ 15 מתוך 21 נקודות

לפרטים על קניית משאבות מדלה 

ניקוד פריסטייל.png
לנסינו אפיניטי

לנסינו משאבה חשמלית דו צדדית Lansinoh double electric pump 

נוחות שימוש

למשאבת אפיניטי פרו של לנסינו צג דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה אליה מכוונת המשאבה בצג ישנו טיימר שעוקב אחר זמן השאיבה. יש לה כפתורים לחיצים ונוחים. בנוסף יש לה שלוש מהירויות שניתן לבחור ביניהן. המשאבה דו צדדית כך שניתן לחסוך זמן שאיבה. המשאבה פועלת לפי שני שלבי שאיבה באופן אוטומטי, כלומר עם הפעלת המשאבה היא מיד מתחילה לפעול בשלב הראשון (שלב הגירוי) ולאחר 2 דקות היא עוברת באופן אוטומטי לשב השני (שלב השאיבה). ניתן לעבור בין שני השלבים בכל עת על ידי לחיצה על כפתור. שאיבה בשני שלבים הופכת את השאיבה ליעילה יותר המשאבה עובדת על חשמל או על סוללות, היא איננה נטענת. חשוב להוציא את הסוללות בגמר השימוש (אין לה סוללה נטענת כמו משאבות מתקדמות אחרות שרווחות עכשיו בשוק ונמכרות במחיר דומה). אין לה מסך מגע וזיכרון שאיבה. היא לא מתחברת לשעון שבת. היא נעימה למגע והחזקה והיא גם נעימה לעין.  

3 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות.   

יעילות

משאבה דו צדדית יעילה ונוחה לשימוש. יש לה מספיק רמות עוצמה ומהירות איך לא ניתן לשלוט במהירות מעבר לשלושת המהירויות המוצעות.  היא מגיעה לעוצמות טובות ונכונות של שאיבה. אין לה שני מנועים כך שהשאיבה הדו צדדית מפצלת מנוע אחד לשניים ולא ניתן לשלוט בכל צד בנפרד. 

4 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות. 

 

בטיחות

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. לערכת המשאבה יש דיאפרגמה שמיועדת למנוע מעבר של חלב אל תוך הצינוריות וגוף המשאבה. למשאבה יש אישור של מכון התקנים.   

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

מחיר

המחיר שלה נע בין 800-840 ש"ח. זהו מחיר יקר יחסית למשאבה שאיננה מהדור החדש הדיגיטלי- נטען. 

המשאבה מגיעה עם גודל נוסף של משפך שאיבה, שני הגדלים שמגיעים עם הערכה מכסים את רוב המידות באוכלוסיה. המשאבה מגיעה עם תיק נשיאה איכותי ופטמת האכלה מומלצת.  

 4 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

 

סה"כ 14 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבת אפיניטי פרו של לנסינו

ניקוד לנסינו.png
rsz_lgt_9366_full_.jpg

ספקטרה 9 פלוס

נוחות שימוש

משאבת ספקטרה 9 פלוס היא קטנה וקומפקטית כך שניתן להכניס אותה בקלות לתיק או לכיס. 

יש לה כפתורים נוחים ללחיצה. למשאבה צג עם טיימר שמראה את עוצמת וזמן השאיבה.

לספקטרה 9 יש בטרייה נטענת כך שניתן להפעיל אותה ללא חיבור לחשמל והיא לא דורשת סוללות כלל (סוללות מסרבלות את חווית השאיבה ללא חיבור לשקע חשמלי ובהחלט עדיף בלעדיהן).

החיבור של המשאבה לצינורית השאיבה הוא מעט מסורבל ומקשה על ניתוק וחיבור של הצינוריות למשאבה.

הספקטה שקטה מאוד. 

4 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

משאבת ספקטרה 9 פלוס שואבת באופן דו צדדי דבר שחשוב מאוד לחיסכון בזמן. יש לה שני שלבי שאיבה המחקים את אופן היניקה של תינוק ובכך מייעלים את השאיבה.

היא חזקה מאוד בשאיבה חד צדדית, כאשר שואבים באופן דו צדדי חשוב להקפיד להגביר את עוצמת השאיבה מאוד מכיוון שהיא מאבדת חלק מהעוצמה. 

4 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

בטיחות

למשאבה מערכת שאיבה סגורה שמונעת מעבר של חלקיקים וחיידקים לגוף המשאבה.

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A וללא ביספינול S. המשאבה מתאימה לשואבת יחידה (לא להעברה בין משתמשות). למשאבה יש אישור של מכון התקנים ואחריות של שנתיים על פגמים בייצור. 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

מחיר

המשאבה נמכרת במחיר של 519 שקלים והיא הזולה מבין המשאבות הדו צדדיות עם מערכת שאיבה סגורה שנמכרות בארץ. היא לא מגיעה עם משפכים בגודל נוסף או עם בונוס כלשהו. 

2 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר 

סה"כ 14 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבת ספקטרה 9 פלוס

ספקטרה 9
ניקוד ספקטרה.png
אוונט.jpeg

אוונט נטורל משאבה חשמלית פלוס נטורל מושן דו צדדית Philips Avent 

נוחות

המשאבה הזו נראית זהה למדי למשאבה החד צדדית של אוונט. למשאבה הדו צדדית יש בטריה נטענת, שמאפשרת שאיבה ללא חיבור לחשמל. הגודל שלה קטן והכפתורים ברורים. היא שקטה.  יש לה צג דיגיטלי. למשאבה יש זיכרון שאיבה שמאפשר לחזור לאותן הגדרות אחרי כיבוי והדלקה מחדש. יש לה את צורת משפך שמאפשרת לא להישען קדימה בזמן השאיבה אך לא לראות את הפטמה מה שמביא לסיכון לחיבור לא נכון של המשאבה. 

5 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

המשאבה היא דו צדדית. כמו במשאבה החד צדדית: יש למשאבה מספיק רמות עוצמה. יש שלב עיסוי שמדמה את שלב היניקה הלא תזונתית של התינוק וניתן לחזור אליו בכל שלב כדי לדמות הנקה. לא ניתן לשלוט במהירות השאיבה רק בעוצמה.

המשפך שלה אמור להתאים לכל המידות אך בפועל יש מבני שדיים שהמשאבה הזו לא תתאים להם. חוסר האפשרות לראות את הפטמה במשאבה הוא חיסרון משמעותי. 

4 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות 

 

מחיר

העלות של משאבת אוונט הדו צדדית, כ 1700 ש"ח, היא לחלוטין מוגזמת (המתחרה היחידה שלה במחיר מופרך היא משאבת פריסטייל של מדלה). הערכה מגיעה ללא גדלים נוספים למשפך. יש אחריות מוצר.

   

1 מתוך 5 בקטגוריית המחיר

בטיחות

למשאבה יש מערכת שאיבה סגורה כך שחלב וחיידקים לא יכולים לבוא במגע עם גוף המשאבה. החלקים ללא ביספינול. 

 

4 מתוך 4 בקטגוריית הבטיחות

 

סה"כ 14 מתוך 23 נקודות

לפרטים על רכישת משאבה דו צדדית נטורל מושן

אוונט דו צדדי
ניוקד אוונט דוצ.png
משאבת אוונט.jpeg

אוונט נטורל משאבה חשמלית פלוס נטורל מושן חד צדדית Philips Avent 

נוחות

למשאבת אוונט החדשה יש בטריה נטענת, שמאפשרת שאיבה ללא חיבור לחשמל. הגודל שלה קטן והכפתורים לחיצים. היא יחסית שקטה. למשאבה יש זיכרון שאיבה שמאפשר לחזור לאותן הגדרות. שדרוג שהאוונט מציעה ואף משאבה אחרת לא הציעה עד כה היא אפשרות לשאוב מבלי להישען קדימה בגלל צורת המשפך. 

6 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

יעילות

המשאבה היא חד צדדית אין לה אפשרות לשאיבה דו צדדית. יש למשאבה מספיק רמות עוצמה. יש שלב עיסוי שמדמה את שלב היניקה הלא תזונתית של התינוק וניתן לחזור אליו בכל שלב כדי לדמות הנקה. לא ניתן לשלוט במהירות השאיבה רק בעוצמה.

המשפך שלה מהפכני מבחינת חיקוי העבודה של פה התינוק כי הוא עשוי מסיליקון ולוחץ על השד בדומה לפה של התינוק. יחד עם זאת אי  אפשר לראות את הפטמה בתוך המשפך ואצל נשים מסויימות זה יקשה על חיבור נכון של המשפך לפטמה. המשפך אמור להיות one size אבל ממש כמו בבגדים תמיד יהיו כאלו שלא מתאימות להגדרות שהיצרנים מחליטים שמתאימות לכל המידות. 

3 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות 

 

מחיר

העלות של משאבת אוונט היא גבוהה מאוד יחסית לכך שמדובר במשאבה חד צדדית ללא צג שבאותו מחיר אפשר להשיג משאבות דו צדדיות. הערכה מגיעה ללא גדלים נוספים למשפך. 

   

1 מתוך 5 בקטגוריית המחיר

בטיחות

למשאבה יש מערכת שאיבה סגורה כך שחלב וחיידקים לא יכולים לבוא במגע עם גוף המשאבה. החלקים ללא ביספינול. 

 

4 מתוך 4 בקטגוריית הבטיחות

 

סה"כ 13 מתוך 23 נקודות

לפרטים על רכישת משאבה חד צדדית נטורל מושן

אוונט חד צדדי
ניקוד אוונט חד צדדי.png
אמדה לקטליין

אמדה לקטליין Ameda Lactaline

נוחות שימוש

יחסית למשאבה ביתית היא גדולה מאוד ולכן לא כל כך נוחה לנשיאה. יש לה מקום ייעודי להנחת הבקבוקים שעוזר לשמור על הבקבוקים שלא יפלו ומונע שפיכה של החלב מצד שני זה הופך אותה למסורבלת. המשאבה דו צדדית ומאפשרת שאיבה בו זמנית משני השדיים.

הדיאפרגמה, חלק במשאבה שמיועד למנוע מהאוויר שבמשאבה לבוא במגע עם החלב אמנם נותן לה נקודות נוספות של בטיחות אך הוא קטן ושקוף ונאבד מאוד בקלות בלעדיו המשאבה לא עובדת.

המשאבה מגיעה עם תיק נשיאה. אין לה צג דיגיטלי כך שלא ניתן לראות בקלות את זמן השאיבה או את העוצמה. הכפתורים שלה מסתובבים כמו בדגמים ישנים יותר (כפתורים לחיצים הם נוחים ומדוייקים יותר). אין לה בטריה נטענת, כך שצריך להשתמש בסוללות. 

0 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות 

 

יעילות

המשאבה יעילה מאוד. באירופה ובארצות הברית חברת אמדה מוכרת יותר מבארץ והמוצרים שלה נחשבים לאיכותיים. השאיבה היא דו צדדית כך שזמן השאיבה מתקצר. 

4 מתוך 7 נקודות בקטגורייית היעילות

בטיחות

כל חלקי המשאבה הם ללא ביספינול A . למשאבה דיאפרגמה שמונעת את המגע בין האוויר שבמשאבה והחלב כך שהחלב נשאר נקי מזיהומים בעת השאיבה.

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

 

מחיר

עלות המשאבה 720 ש"ח. היא לא מגיעה עם משפעים בגודל נוסף או עם בונוסים. 

1 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר

 

סה"כ: 9 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבות אמדה 

ניקוד אמדה.png
סווינג מקסי

מדלה סווינג מקסי Medela Swing Maxi

נוחות שימוש

המשאבה גדולה יחסית למשאבות הקטנות בשוק. היא דו צדדית כך שמאפשרת שאיבה מהירה. המשאבה בעלת טכנולוגיית שאיבה בשני שלבים שמקלה על התחלת השאיבה. ניתנת לשימוש עם סוללות אך אין לה סוללה נטענת. יש לזכור להוציא את הסוללות מהמשאבה עם גמר השימוש כי קורוזיה של סוללות ישנות (תהליך שקורה לכל בטרייה אחרי תקופה מסוימת) תהרוס את המשאבה. אין לה צג דיגיטלי ולכן אי אפשר לראות את העוצמה אליה מכוונת המשאבה ולזכור מה העוצמה הנוחה עבור השואבת ואי אפשר לראות את זמן השאיבה. כפתורים לחיצים ונוחוים לשימוש, כל לחיצה מגבירה את העוצמה במידה שווה (בניגוד לכפתור מסתובב בו קשה לדייק). הערכות של המשאבה עדינות וחשוב מאוד שיהיו יבשות, במידה ויש מעט רטיבות באזור הדיאפרגמות הצהובות המשאבה עלולה לא לעבוד. 

2 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

 

יעילות

משאבה דו צדדית אפקטיבית בעלת שני שלבי שאיבה. העובדה שהיא משאבה ביתית אך דו צדדית מביאה לשילוב טוב בין גודל קטן לשאיבה אפקטיבית ומהירה (בגלל שניתן לשאוב משני השדיים בו זמנית) עובדת בשקט ונוח לשאוב איתה גם בעוצמות גבוהות. 

1 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות

 

בטיחות

החלקים ללא ביספינול A, לא מיועדת להעברה בין משתמשות לכן עדיף לא לשכור אותה. למשאבה יש אישור של מכון התקנים. יש אחריות של החברה לשנתיים על המנוע ולשאר החלקים אחריות לשנה לגבי פגמים בייצור. 

4 מתוך 4 נקודות בקטגוריית הבטיחות

 

מחיר

יקרה יחסית לשוק למשאבה ביתית אפילו אם היא דו צדדית (1300 ₪ ש"ח בשילב).

1 מתוך 5 נקודות בקטגוריית המחיר.

סה"כ: 9 מתוך 23 נקודות

לפרטים על קניית משאבות מדלה 

ניקוד  סווינג מקסי.png
מדלה סווינג

מדלה סווינג  Medela Swing 

נוחות

בסווינג של מדלה יש אפשרות לשלוט בעוצמת השאיבה. יש לה שאיבה דו שלבית המדמה את יניקת התינוק: ניתן לכוון אותה למצב של גירוי השד (זה מצב התחלת השאיבה) ניתן לעבור לשאיבה רגילה בלחיצת כפתור. הכפתורים הלחיצים שלה הופכים אותה לנוחה יותר לשימוש ממשאבות עם כפתור מסתובב. היא שקטה מאוד. המשאבה יחסית גדולה. ניתנת לשימוש עם בטריות (חשוב לזכור להוציא אותן בגמר השימוש כדי למנוע קורוזיה). העובדה שהיא חד צדדית הופכת את השאיבה לארוכה יותר. אין לה צג דיגיטלי ולכן אין דרך לדעת לאיזו עוצמה מכוונת המשאבה.

1 מתוך 7 נקודות בקטגוריית הנוחות

 

מחיר

 לסווינג מחיר יקר למשאבה מסוגה, ניתן להשיג אותה בשילב במחיר של בין 800-900 ש"ח. ניתן להשכיר אותה דרך יועצות הנקה או אתרי אינטרנט להשכרת משאבות במחירים של 50-70 שקלים לחודש אך לא מומלץ לעשות זאת מכיוון שזו אינה משאבה שמיועדת להעברה בין שואבות על פי ה FDA.  יש אחריות של החברה לשנתיים על המנוע ולשאר החלקים אחריות לשנה לגבי פגמים בייצור. 

1 מתוך 5 בקטגוריית המחיר

יעילות

בזכות מצב הגירוי שבו המשאבה מדמה את אופן היניקה של התינוק וכוח השאיבה הגבוה שיש לה (יחסית למשאבה ביתית) יעילות השאיבה שלה טובה מאוד אך המשאבה חד צדדית בלבד. אין לה אפשרויות בכלל מבחינת שליטה במהירויות השאיבה. 

2 מתוך 7 נקודות בקטגוריית היעילות 

 

בטיחות

כל החלקים שבאים במגע עם חלב האם הם ללא ביספינול A. מתאימה לשימוש של שואבת יחידה, לא להעברה בין משתמשות. למשאבה יש אישור של מכון התקנים. המשאבה היא בין היחידות בארץ שהן לא מערכת שאיבה סגורה, המשמעות היא שחיידקים וחלב יכולים להיכנס לצינורות ולגוף המשאבה. 

3 מתוך 4 בקטגוריית הבטיחות

 

סה"כ 7 מתוך 23 נקודות

ניקוד לסווינג.png

הרשמי לניוזלטר להניק

Congrats! You’re subscribed

0528600526

מיה דובינסקי יועצת הנקה 
  • Facebook Social Icon
bottom of page