איזו משאבת חלב אם מומלצת עבורך?

 
 
 
 

פוסטים פופולרים

מוצץ, כן או לא?

 

6 דקות קריאה

הנקה בהריון

 

5 דקות קריאה

הנקה ומחזור

 

 

8 דקות קריאה

מה יש בחלב אם?

 

6 דקות קריאה

עישון והנקה

 

6 דקות קריאה

מתכונים להגברת חלב

 

8 דקות קריאה

 

איך תדעי באיזו משאבה כדאי להשתמש?

"אין חכם כבעל הניסיון" כך אמרו כבר לפני מאות שנים. זה היה לפני שבכלל המציאו את משאבת החלב או את החשמל, מסתבר שהם ידעו על מה הם מדברים. הדרך הטובה ביותר למצוא את המשאבה המושלמת היא להסתמך על ניסיונן של נשים אחרות. בדיוק בגלל זה, במקום להסתמך על דבריהם של היצרנים, אספתי עבורכן את ההתרשמות של אימהות מהשחקניות המרכזיות בשוק משאבות החלב.

 

המשאבות מתחלקות לשלוש קטגוריות:

חשמליות לשימוש ביתי מזדמן למשתמשת אחת בלבד: ה FDA האמריקאי הגדירו שמשאבות מסוימות אינן מיועדות לשימוש של כמה נשים (אי אפשר להעביר אותן בין משתמשות בגלל חשש להעברה של זיהומים). הן יכולות להיות חד או דו צדדיות.

 

חשמליות שמיועדות להעברה בין משתמשות: (נהוג לקרוא לקטגוריה הזו רמת בית חולים hospital grade  אך ה FDA לא משתמש בהגדרה זו). אלו משאבות שמיועדות לשימוש כבד (8 פעמים ביום), ניתן להעביר אותן בין משתמשות והיכולות שאיבה שלהן חזקות יותר. הן מיועדות לשואבות מתמידות למשל למטרת הגברת כמויות חלב אם או לשאיבה לפגים. הן תמיד דו צדדיות.

 

ידניות: משאבות  שלא מופעלות על ידי חשמל. הסחיטה מתבצעת באופן ידני. הן תמיד חד צדדיות.

 

המשאבות שמופיעות בסקירה זו:קליניקיירמדלה סווינג Medela Swing, מדלה סווינג מקסי Medela Swing Maxi, מדלה פריסטייל Medela Freestyle, אמדה לקטליין Ameda Lactaline, לנסינו אפיניטי פרו Lansinoh Affinitly Pro, ארדו קליפסו דאבל פלוס, ספקטרה 9 פלוס מדלה לקטינה Medela Lactina, מדלה סימפוני Medela symphony.    

סקירה של משאבות חשמליות לשימוש ביתי - משתמשת אחת בלבד

המשאבות האלו מתאימות לשימוש של פעם ביום או פחות, לשאיבות עבור ביסוס סטוק של חלב לקראת חזרה לעבודה או לצורך האכלת התינוק כשהאם לא נמצאת מדי פעם.

מדלה סווינג  Medela Swing 

מחיר

 לסווינג מחיר סטנדרטי למשאבה מסוגה, ניתן להשיג אותה בשילב במחיר של בין 800-900 ש"ח. ניתן להשכיר אותה דרך יועצות הנקה או אתרי אינטרנט להשכרת משאבות במחירים של 50-70 שקלים לחודש אך לא מומלץ לעשות זאת מכיוון שזו אינה משאבה שמיועדת להעברה בין שואבות על פי ה FDA.  

ארבעה כוכבים בקטגוריית המחיר.

נוחות

בסווינג של מדלה יש אפשרות לשלוט בעוצמת השאיבה. יש לה שאיבה דו שלבית המדמה את יניקת התינוק: ניתן לכוון אותה למצב של גירוי השד (זה מצב התחלת השאיבה) מצד שני ניתן לעבור לשאיבה רגילה בלחיצת כפתור. הכפתורים הלחיצים שלה הופכים אותה לנוחה יותר לשימוש ממשאבות עם כפתור מסתובב. היא שקטה מאוד. בגלל גודלה הקומפקטי ניתן לשאת אותה מחוץ לבית בקלות. ניתנת לשימוש עם בטריות (חשוב לזכור להוציא אותן בגמר השימוש כדי למנוע קורוזיה). העובדה שהיא חד צדדית הופכת את השאיבה לארוכה יותר. אין לה צג דיגיטלי ולכן אין דרך לדעת לאיזו עוצמה מכוונת המשאבה.

ארבעה כוכבים בקטגוריית הנוחות.

 

יעילות

בזכות מצב הגירוי שבו המשאבה מדמה את אופן היניקה של התינוק וכוח השאיבה הגבוה שיש לה (יחסית למשאבה ביתית) יעילות השאיבה שלה טובה מאוד אך המשאבה חד צדדית בלבד. 

ארבעה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

כל החלקים שבאים במגע עם חלב האם הם ללא ביספינול A. מתאימה לשימוש של שואבת יחידה, לא להעברה בין משתמשות. למשאבה יש אישור של מכון התקנים. יש אחריות של החברה לשנתיים על המנוע ולשאר החלקים אחריות לשנה לגבי פגמים בייצור. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות.

 

סה"כ: 4.25 כוכבים.

מדלה סווינג מקסי Medela Swing Maxi

נוחות שימוש

המשאבה קטנה ונוחה לנשיאה. היא דו צדדית כך שמאפשרת שאיבה מהירה. המשאבה בעלת טכנולוגיית שאיבה בשני שלבים שמקלה על התחלת השאיבה. ניתנת לשימוש עם סוללות אך אין לה סוללה נטענת. יש לזכור להוציא את הסוללות מהמשאבה עם גמר השימוש כי קורוזיה של סוללות ישנות (תהליך שקורה לכל בטרייה אחרי תקופה מסוימת) תהרוס את המשאבה. אין לה צג דיגיטלי ולכן אי אפשר לראות את העוצמה אליה מכוונת המשאבה ולזכור מה העוצמה הנוחה עבור השואבת ואי אפשר לראות את זמן השאיבה. כפתורים לחיצים ונוחוים לשימוש, כל לחיצה מגבירה את העוצמה במידה שווה (בניגוד לכפתור מסתובב בו קשה לדייק). הערכות של המשאבה עדינות וחשוב מאוד שיהיו יבשות, במידה ויש מעט רטיבות באזור הדיאפרגמות הצהובות המשאבה עלולה לא לעבוד. 

שלושה כוכבים בקטגוריית הנוחות.

 

יעילות

משאבה דו צדדית אפקטיבית בעלת שני שלבי שאיבה. העובדה שהיא משאבה ביתית אך דו צדדית מביאה לשילוב טוב בין גודל קטן לשאיבה אפקטיבית ומהירה (בגלל שניתן לשאוב משני השדיים בו זמנית) עובדת בשקט ונוח לשאוב איתה גם בעוצמות גבוהות. 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות. 

 

בטיחות

החלקים ללא ביספינול A, לא מיועדת להעברה בין משתמשות לכן עדיף לא לשכור אותה. למשאבה יש אישור של מכון התקנים. יש אחריות של החברה לשנתיים על המנוע ולשאר החלקים אחריות לשנה לגבי פגמים בייצור. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות. 

 

מחיר

יקרה יחסית לשוק למשאבה ביתית אפילו אם היא דו צדדית (1300 ₪ ש"ח בשילב).

שלושה כוכבים בקטגוריית המחיר.

 

סה"כ: 4 כוכבים

לנסינו משאבה חשמלית דו צדדית Lansinoh double electric pump 

נוחות שימוש

למשאבת אפיניטי פרו של לנסינו צג דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה אליה מכוונת המשאבה בצג ישנו טיימר שעוקב אחר זמן השאיבה. יש לה כפתורים לחיצים ונוחים. בנוסף יש לה שלושה סוגי שאיבה שונים (מהירויות) שניתן לבחור ביניהם. המשאבה דו צדדית כך שניתן לחסוך זמן שאיבה. המשאבה פועלת לפי שני שלבי שאיבה באופן אוטומטי, כלומר עם הפעלת המשאבה היא מיד מתחילה לפעול בשלב הראשון (שלב הגירוי) ולאחר 2 דקות היא עוברת באופן אוטומטי לשב השני (שלב השאיבה). ניתן לעבור בין שני השלבים בכל עת על ידי לחיצה על כפתור. שאיבה בשני שלבים הופכת את השאיבה ליעילה יותר המשאבה עובדת על חשמל או על סוללות. חשוב להוציא את הסוללות בגמר השימוש (אין לה סוללה נטענת כמו משאבות מתקדמות אחרות). המשאבה קטנה ונוחה לנשיאה.

ארבעה וחצי כוכבים בקטגוריית הנוחות.   

 

יעילות

משאבה דו צדדית יעילה מאוד. אימהות לפגים מדווחות כי היא יעילה באותה מידה כמו משאבות ברמת בית חולים. שלושה סוגי השאיבה המוצעים עוזרים להגביר את תפוקת החלב. 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. לערכת המשאבה יש דיאפרגמה שמיועדת למנוע מעבר של חלב אל תוך הצינוריות וגוף המשאבה. למשאבה יש אישור של מכון התקנים.   

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות

מחיר

המחיר שלה נע בין 800-840 ש"ח. זהו מחיר מעולה למשאבה דו צדדית עם צג דיגיטלי.

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר. 

 

סה"כ 4.87 כוכבים

 

ארדו קליפסו דאבל פלוס

נוחות שימוש

המשאבה דו- צדדית ומאפשרת לשאוב חלב במהירות ויעולות. מבחינת גודל היא נמצאת בין המשאבות הדו- צדדיות הקטנות אך יש קטנות ממנה. המשאבה מגיעה עם שלושה גדלים של קונכיות (החלק שמתחבר אל השד), זוהי נקודה חשובה מאוד לזכות המשאבה. נשים רבות חוות חוסר נוחות בשאיבה מכיוון שגודל הקונכייה איננו מתאים ואז צריכות לבזבז זמן יקר בהחלפת החלקים.

למשאבה מסך דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה ומהירותה. המשאבה עובדת על בטריות חד פעמיות ולא על בטרייה הטענת בחשמל (לזכור להוציא בגמר השימוש!) כך שניתן להשתמש בה מחוץ לבית. מבחינת רמת הרעש המשאבה הזו נבחרה למשאבה השקטה ביותר

כמו למשאבת אמדה יש לה דיפראגמה קטנה ושקופה המונעת מעבר אוויר לחלקי המשאבה. למשאבה אחריות של 400 שעות שאיבה, אחריות זו נותנת יתרון על פני אחריות של זמן מסויים מזמן הקנייה משום שיש אימהות ששואבות מעט בילד הראשון ועד השימוש בלידה הבאה האחריות פגה.  

ארבעה כוכבים בקטגוריית הנוחות

יעילות

השאיבה הדו צדדית מייעלת מאוד את עבודת המשאבה. יש לה גם תוסף לעיסוי החזה (opti flow) שמגביר את זרימת החלב. העובדה שניתן להתאים באופן ידני גם את עוצמת השאיבה וגם את תדירות השאיבה (בניגוד למשאבות אחרות בהן התדירות קבועה) היא חשובה מאוד להתאמה אישית של השאיבה ולמקסום התוצאות. 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות

בטיחות

למשאבה יש מערכת המונעת מעבר של חיידקים ומזהמים לתוך מערכת השאיבה. כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. המשאבה מאושרת על ידי ה FDA ומיוצרת בשוויץ. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות. 

מחיר

המשאבה עולה 890 ש"ח, ניתן להשיג אותה ישירות דרך היבואן המחיר כולל משלוח. המחיר הוא יחסית נמוך למשאבה דו צדדית. בנוסף קונכיות בכל הגדלים מגיעות עם המשאבה, (החלפת גודל קונכיית השאיבה במשאבות אחרות עולה כסף ולעיתים יש צורך בכך כדי להתאים את הקונכייה לגודל הפטמה).  

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר. 

 

סה"כ  4.75 כוכבים

מניקה עם פטמת סיליקון?

השתתפי במחקר חדשני, וקבלי:

ייעוץ הנקה מקצועי בחינם וגם גיפטקארד בשווי 250 ש"ח 

לפרטים נוספים

טבלה השוואתית.png
 

מדלה פרי סטייל Medela Freestyle

נוחות שימוש

למשאבת Freestyle  של מדלה מסך דיגיטלי שמראה את עוצמת השאיבה, היא קטנה וקומפקטית ויש לה סוללה הניתנת לטעינה (יתרון אדיר על פני משאבות שדורשות סוללות שלאחר מכן נשכחות בתוך המשאבה והורסות אותה לחלוטין).

למשאבה זיכרון הניתן לתכנות כך שהיא שומרת את העדפות המשתמשת. המשאבה מגיעה עם תיק נשיאה נוח עם מיכל קירור שנועד לאכסון החלב. היא מגיעה גם עם פטמת Calma להאכלת התינוק באיטיות. המשאבה דו צדדית מה שמקצר את זמן השאיבה.הערכות של המשאבה עדינות וחשוב מאוד שיהיו יבשות, במידה ויש מעט רטיבות באזור הדיאפרגמות הצהובות המשאבה עלולה לא לעבוד. 

ארבעה וחצי כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

יעילות

משאבת Freestyle היא דו צדדית ולכן מאפשרת לשאוב במהירות ויעילות. היא המשאבה הקטנה ביותר של מדלה שמשתמשת בטכנולוגית השאיבה הדו שלבית (עם שלב גירוי שאמור להגביר את כמות החלב הנשאבת). 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A. המשאבה מתאימה לשואבת יחידה (לא להעברה בין משתמשות). למשאבה יש אישור של מכון התקנים ואחריות של שנה על פגמים בייצור. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות.

 

מחיר

עלות Medela Freestyle כ 1800 ₪. היא היקרה בין משאבות מדלה הנמכרות בארץ (בקטגוריה של משאבות חשמליות ביתיות), אין הצדקה למחיר כל כך יקר. 

שני כוכבים בקטגוריית המחיר.

 

סה"כ 4.25 כוכבים

rsz_lgt_9366_full_.jpg
 

ספקטרה 9 פלוס

נוחות שימוש

משאבת ספקטרה 9 פלוס היא קטנה וקומפקטית כך שניתן להכניס אותה בקלות לתיק או לכיס. 

יש לה כפתורים נוחים ללחיצה. למשאבה צג עם טיימר שמראה את עוצמת וזמן השאיבה.

לספקטרה 9 יש בטרייה נטענת כך שניתן להפעיל אותה ללא חיבור לחשמל והיא לא דורשת סוללות כלל (סוללות מסרבלות את חווית השאיבה ללא חיבור לשקע חשמלי ובהחלט עדיף בלעדיהן).

החיבור של המשאבה לצינורית השאיבה הוא מעט מסורבל ומקשה על ניתוק וחיבור של הצינוריות למשאבה.

הספקטה שקטה מאוד בהשוואה לשאר המשאבות הדו צדדיות.   

ארבעה וחצי כוכבים בקטגוריית הנוחות.

יעילות

משאבת ספקטרה 9 פלוס שואבת באופן דו צדדי דבר שחשוב מאוד לחיסכון בזמן. יש לה שני שלבי שאיבה המחקים את אופן היניקה של תינוק ובכך מייעלים את השאיבה.

היא חזקה מאוד בשאיבה חד צדדית, כאשר שואבים באופן דו צדדי חשוב להקפיד להגביר את עוצמת השאיבה מאוד מכיוון שהיא מאבדת חלק מהעוצמה. 

ארבעה וחצי כוכבים בקטגוריית היעילות.

בטיחות

למשאבה מערכת שאיבה סגורה שמונעת מעבר של חלקיקים וחיידקים לגוף המשאבה.

כל חלקי המשאבה ללא ביספינול A וללא ביספינול S. המשאבה מתאימה לשואבת יחידה (לא להעברה בין משתמשות). למשאבה יש אישור של מכון התקנים ואחריות של שנתיים על פגמים בייצור. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות.

מחיר

המשאבה נמכרת במחיר של 519 שקלים והיא הזולה מבין המשאבות הדו צדדיות עם מערכת שאיבה סגורה שנמכרות בארץ. 

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר.

לפרטים על קניית משאבת ספקטרה 9 פלוס

סה"כ 4.75 כוכבים

 

אמדה לקטליין Ameda Lactaline

נוחות שימוש

יחסית למשאבה ביתית היא גדולה ולכן לא כל כך נוחה לנשיאה. יש לה מקום ייעודי להנחת הבקבוקים שעוזר לשמור על הבקבוקים שלא יפלו ומונע שפיכה של החלב מצד שני זה הופך אותה לגדולה ומסורבלת. המשאבה דו צדדית ומאפשרת שאיבה בו זמנית משני השדיים.

הדיאפרגמה, חלק במשאבה שמיועד למנוע מהאוויר שבמשאבה לבוא במגע עם החלב אמנם נותן לה נקודות נוספות של בטיחות אך הוא קטן ושקוף ונאבד מאוד בקלות בלעדיו המשאבה לא עובדת.

המשאבה מגיעה עם תיק נשיאה. אין לה צג דיגיטלי כך שלא ניתן לראות בקלות את זמן השאיבה או את העוצמה. הכפתורים שלה מסתובבים כמו בדגמים ישנים יותר (כפתורים לחיצים הם נוחים ומדוייקים יותר).

שלושה כוכבים בקטגוריית הנוחות.

 

יעילות

המשאבה יעילה מאוד. באירופה ובארצות הברית חברת אמדה מוכרת יותר מבארץ והמוצרים שלה נחשבים לאיכותיים. השאיבה היא דו צדדית כך שזמן השאיבה מתקצר. 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

כל חלקי המשאבה הם ללא ביספינול A . למשאבה דיאפרגמה שמונעת את המגע בין האוויר שבמשאבה והחלב כך שהחלב נשאר נקי מזיהומים בעת השאיבה.

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות.

 

מחיר

עלות המשאבה 720 ש"ח. זהו מחיר טוב למשאבות דו צדדיות ברמה הזו. 

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר.

 

סה"כ: 4.5 כוכבים

 

סקירה של משאבות ברמת בית חולים 

מיועדות להעברה בין משתמשות, מתאימות להשכרה ומתאימות לשואבות מתמידות (שאיבות מרובות במהלך היממה)

CliniCare Dual Pro - Black - Front Tilte
 

קליניקייר

נוחות שימוש

משאבת קליניקייר היא קטנה וקומפקטית מאוד במיוחד לאור העובדה שמדובר במשאבה ברמת בית חולים שהן בדרך כלל הרבה יותר גדולות. ניתן לקחת אותה בקלות בתיק והיא שוקלת פחות מ 400 גרם. המשאבה בעלת בטריה נטענת שמאפשרת עד 5 שעות שאיבה בין טעינה לטעינה. למשאבה טיימר שעוקב אחרי זמן השאיבה וכן צג דיגיטלי שבו ניתן לראות את עוצמת השאיבה. הצג עצמו קצת עמוס ועלול להיחוות כמתוחכם מדי וקשה להבנה אך לאחר שלומדים להשתמש בה זו כבר איננה בעייה. הכפתורים של המשאבה הם כפתורי מסך מגע, מה שמחייב להסתכל על המשאבה בזמן שמפיעילים אותה. למשאבה שעון שבת עם אישור הלכתי שמאוד מקל על השימוש עבור אימהות שומרות שבת. מצד שני שעון השבת יכול לבלבל כאשר הוא נדלק מבלי שהתכוונו לכך. לערכות השאיבה חלקים רבים שמשפיעה על נוחות הפירוק וההרכבה וכן על נוחות הניקיון והסטרליזצייה. הערכות נצמדות לשד יחסית בוואקום חזק, יש נשים שחוו אותו כחזק מדי.

ארבעה כוכבים בקטגוריית הנוחות

יעילות

למשאבת קליניקייר עוצמות שאיבה מגוונות וכן מצב עיסוי שגם לו עוצמות מגוונות כך שהשואבת יכולה לבחור את המצב היעיל ביותר מבחינתה גם בעוצמה וגם במהירות הסיבוב של השאיבה. המשאבה מאפשרת שאיבה דו צדדית או חד צדדית. בזכות העובדה שהמשאבה בעלת שני מנועים נפרדים, ניתן לכוון כל צד לעוצמה אחרת בהתאם לייעילות בפינוי החלב ולנוחות של השואבת (דבר שטרם נראה בארץ אפילו במשאבות ברמת בית חולים). ניתן גם לנתק ערכה אחת בזמן שאיבה דו צדדית מבלי שהדבר ישפיע על הצד השני. אין צורך במפצל או כיסוי לפתח השאיבה השני כמו במשאבות דו צדדיות אחרות.   

חמישיה כוכבים בקטגוריית היעילות

בטיחות     

המשאבה בעלת מערכת שאיבה סגורה שמונעת מעבר של חלקיקי חלב וחיידקים אל גוף המשאבה. היא נחשבת ברמת בית חולים מה שאומר שהיא גם בטוחה להשכרה והעברה בין משתמשות. חלקי ערכת השאיבה הם ללא ביספינול A או ביספינול S. למשאבה יש אישור של מכון התקנים ואחריות של שנה על פגמים בייצור. 

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות

מחיר

המשאבה נמצאת בשלבי ייצור אחרונים וזמינה כרגע לרכישה מוקדמת. הבטחת חברת קליניקייר היא שהמשאבה תגיע כחודשיים אחרי ההזמנה. מחיר המשאבה ברכישה מוקדמת הוא 699. ניתן לבחור בין שתי אפשריות: תשלום של מחיר מלא וקבלת משאבת ספקטרה 9 פלוס עד להגעת משאבת קליניקייר או תשלום מקדמה של 300 ש"ח וקבלת המשאבה יחד עם חזיית שאיבה בשווי של כ 200 שקלים לאחר קבלת המשאבה הוספת שאר התשלום. לאחר סיום שלב הרכישה המוקדמת והגעת המשאבות למדפים, יעלה המחיר ל 799. סה"כ עבור משאבה דו צדדית ברמת בית חולים גם המחיר המלא הוא מחיר מצויין.

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר    

סה"כ 4.75 כוכבים

 

מדלה לקטינה Medela Lactina

נוחות שימוש

כמו כל המשאבות בקטגוריה הלקטינה היא משאבה גדולה. היא לא מיועדת לנשיאה מחוץ לבית. השאיבה שלה חזקה אך העוצמה ניתנת לכיוון כך שאפשר להגיע לשאיבה נעימה. אין לה צג דיגיטלי מה שמקשה לעקוב אחרי העוצמה. אין אפשרות לכוון את מהירות השאיבה. 

ארבעה כוכבים בקטגוריית הנוחות

 

יעילות

משאבה דו צדדית, מנוע חזק מאוד שואבת ביעילות רבה יותר ממשאבות ביתיות. מיועדת לאימהות ששואבות בתדירות מאוד גבוהה, מתאימה לאימהות לפגים ולהגברת חלב.

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

משאבה ברמת בית חולים, מיועדת להעברה בין משתמשות, חלקים ללא ביספינול A.

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות

 

מחיר

המחיר בהשכרה טוב מאוד יחסית למשאבות אחרות בקטגוריה כ 180 ₪ לחודש. בדרך כלל לא קונים משאבה ברמת בית חולים אלא משכירים אותה.

חמישה כוכבים בקטגוריית המחיר

 

סה"כ 4.75 כוכבים

 

מדלה סימפוני  Medela symphony  

נוחות שימוש

למשאבת סימפוני צג דיגיטלי שמאפשר מעקב אחרי עוצמת השאיבה ומצב הסוללה. אפשר להשתמש בה בחיבור לחשמל או בסוללות. היא גדולה כמו כל המשאבות ברמת בית חולים. יש לה שלבי שאיבה שונים שמדמים את פעולת היניקה של התינוק. המשאבה תמיד מתחילה מהוואקום המינימאלי.

חמישה כוכבים בקטגוריית נוחות השימוש.

 

יעילות

הסימפוני יעילה מאוד בשאיבה דו צדדית. היא מתאימה להגברת כמויות חלב ולשאיבה עבור פגים ותינוקות שלא מתחברים לשד. הגירוי דו- שלבי שלה מסייע בהגברת כמות החלב הנשאבת. אימהות מדווחת שהיא מביאה תוצאות טובות בשאיבה מבחינת הכמות. 

חמישה כוכבים בקטגוריית היעילות.

 

בטיחות

מיועדת להעברה בין משתמשות, ערכת השאיבה ללא ביספינול A

חמישה כוכבים בקטגוריית הבטיחות.

 

מחיר

ניתן להשכיר את משאבת סימפוני בכ 350 ₪ לחודש. המחיר להשכרה יחסית יקר למשאבות האחרות בקטגוריה.

שלושה כוכבים בקטגוריית המחיר.

 

סה"כ ארבעה וחצי כוכבים

הרשמי לניוזלטר להניק

Congrats! You’re subscribed

0528600526

מיה דובינסקי יועצת הנקה 
  • Facebook Social Icon