top of page

נסיכות דיסני אחרי לידה

כלי ליועצות הנקה ואמהות

פוסטים פופולרים

מוצץ, כן או לא?

 

6 דקות קריאה

הנקה בהריון

 

5 דקות קריאה

הנקה ומחזור

 

 

8 דקות קריאה

מה יש בחלב אם?

 

6 דקות קריאה

עישון והנקה

 

6 דקות קריאה

מתכונים להגברת חלב

 

8 דקות קריאה

שלגיה

אחרי לידה טבעית מושלמת ללא משככי כאבים (מלבד חתיכה קטנה מהתפוח המרדים ההוא, שמסתבר שעובד לא רע בכמויות קטנות) שלגיה מוכנה להתחיל את החיים החדשים שלה.

היא מגלה שזה אתגר לא קטן לשלב הנקה מלאה עם בישול וניקיון לשבעה גמדים. מן הסתם, בגלל משקעי העבר, שלגיה לא יכולה לצפות להרבה עזרה מאמה החורגת אפילו שאחרי לידה היא כבר לא "היפה בכל העיר". למזלה שלגיה מקבלת המון עזרה בבית מחיות יער שונות.

הנטייה שלה לפרוץ בשיר ללא כל סיבה דווקא מתמתנת אחרי הלידה אחרי כמה פגישות עם פסיכולוג בגלל דיכאון אחרי לידה וטראומות הילדות שלה שעלו שוב עם הפיכתה לאם בעצמה.

סינדרלה

אחרי הלידה סינדרלה צריכה להתגבר על הפטיש שלה לנעלי זכוכית, לא רק בגלל שהרגליים שלה נפוחות מדי כדי להיכנס אליהן אלא גם בגלל שהן ממש לא מתאימות לבילוי בגן השעשועים.

סינדרלה מתחילה להרגיש שהיא צריכה קצת יותר מרחב כשבכל פעם שהיא  מתחילה לבכות בגלל נסיון הנקה שלא הצליח או לילה ללא שינה, הפיה סנדקית מופיעה מתחתיה באורח פלא והיא מוצאת את עצמה שוב מיבבת לתוך המפשעה של הפייה החטטנית. היא מנסה לחשוב על דרך להגיד לה פשוט לתת לה לבכות לפעמים. חצי הכוס המלאה היא שסינדרלה חוסכת מלא כסף כשהפיה הופכת דלעת לעגלת תינוק.

אורורה היפיפייה הנרדמת   

אורורה (הידועה עכשיו בתור היפיפייה שלעולם לא תישן שוב) מתקשה להסתגל לתפקידה החדש כאם. הקטנטן שלה לא נותן לה רגע מנוחה. המצב השתפר קצת כשהיא ניסתה את שיטת ייעוץ השינה "גלגל- הטוייה- ללילה טוב" של מליפסנט (תודי שגם את היית נותנת למלכת כל הרשע לעזור לך עם התינוק שלך אם זה היה נותן לך עוד כמה דקות שינה).        

בימים אלו אורורה לא מספיקה לצאת לרקוד עם הנסיך פיליפ, אלא אם כן היא מצליחה לשכנע את שלושת הפיות- סנדקיות שלה לשמור על התינוק. זה לא קורה לאחרונה כי הן עסוקות עם הופעות האורח שלהן בסדרה "סופיה הנסיכה הראשונה". בינתיים היא משתמשת בשמלה מחליפת הצבעים שלה כמובייל לתינוק.

יסמין

יסמין היא אמא נמרה, או לפחות אמא עם נמר. היא דאגה שראג'ה לא יקבל יפה את התינוקת החדשה, אבל ראג'ה רק הסתקרן מאוד, וניסה לקפוץ על העריסה ולרחרח את התינוקת (איכשהו קצת פחות חמוד כשנמר ענק עושה את זה ולא הכלב המשפחתי).

יסמין לוקחת חופשת לידה (מ...בעצם שום דבר) כדי ליהנות מזמן איכות עם התינוקת. הדבר היחיד שמפריע לה זה שהלידה לא ממש שינתה את אורח חייו של אלאדין והוא מבלה את רוב הערבים עם הג'יני במנורה (בר חדש שפתחו באזור שלהם). יסמין היא לא אחת שתישאר בבית ותכין קוסקוס כל היום וברגע שהיא תסדר כיסא תינוק לשטיח המעופף היא תצא לקרוע את לילות ערב. ג'אפר, מסתבר, הוא בייביסיטר נהדר, עם העיניים המתגלגלות שלו והתוכי המרושע- התינוקת אף פעם לא משועממת איתו.

בל

בל היא אמא לפי הספר, מתוך אהבתה לספרים היא קנתה כל ספר הורות שיכלה למצוא והיא מקפידה לחפש בהם תשובה לכל שאלה (כפי שניתן היה לצפות היא אחת הלחוצות). יש לה סיבות רבות לדאגה מכיוון שדיבור לרהיטים זו תופעה גנטית והיא נוכחת בשני הצדדים של המשפחה, למרבה המזל נראה שלתינוק בינתיים אין סימנים לתופעה זו.

בל יכולה להיות בטוחה שהתינוק שלה יגדל להיות מנומס מחונך ואכלן טוב. איך היא יכולה לדעת? ובכן, בל היא צרפתייה ולכן יש סיכוי טוב שהתינוק שלה גם כן יהיה צרפתי.

החיה הוא אבא נפלא, מלבד כמה ניסיונות של אכילת צאצאים, אבל זוהי תופעה שגרתית בטבע, מסתבר. סדנת השליטה בכעסים עובדת נפלא עבורו והוא כבר כמעט לא זורק דברים.

רפונזל

לרפונזל יש משקעים רציניים (ככה זה כשמכשפה מרשעת מתחזה לאמא שלך כדי לגנוב לך את השיער, מי לא מזדהה...), היא מודאגת שטראומות העבר ישפיעו על האימהות שלה. בהמלצת הפסיכולוג שלה היא מחליטה לעשות לידת בית במקום היחיד בו היא מרגישה באמת בטוחה- המגדל הגבוה שלה.

רפונזל היא אגרופובית ולכן היא לא מסוגלת לצאת למרחבים הפתוחים עם התינוק שלה. היא מבלה את רוב זמנה בארמון הוריה בניסיון לחדש עמם את הקשר ולהתגבר על האסון שעברו. למרות הכל היא עדיין פוסט טרואמטית ומדי פעם תוקפת את פלין עם מחבת ורצה למגדל שלה. איך דיסני הלבישו הפי אנד על הדבר הזה? מישהו קנה את זה?

ברגע שרפונזל נתקלת לראשונה בכינים שהגיעו מהגן היא שמחה שהיא הסתפרה קצר, בכל מקרה בקושי יש לה זמן לאסוף את השיער לקוקו מרושל.

אריאל

לידת התינוקת מעוררת באריאל רגשות געגועים עזים למשפחתה שבים. היא מבינה ששאיפותיה לחיות לנצח בבית משפחת בעלה היו קצת ילדותיים ושהמציאות קצת פחות זוהרת.

כמו אימהות טריות רבות היא מתקשה להאמין שה"באושר ואושר" שהבטיחו לה זה חרטא, היא מתחילה לכתוב בלוג אימהות עם פוסטים כמו "כשהיה לי סרטן הייתי יותר מאושרת" (אולי זה היה לובסטר...בכל מקרה) ו"הציצים שלי לא נכנסים לצדפות יותר". סימני המתיחה שלה קצת מזכירים לה את הקשקשים אז לפחות יש לה את זה.

הנסיך אריק מנסה לעודד אותה אבל מוותר כשהיא מכנה את האמירה שלו "לפחות עכשיו כשאת לא בהריון, את יכולה לאכול סושי"- עידוד לקניבליזם. 

הרשמי לקבלת ניוזלטר להניק

מזל טוב! הצטרפת לניוזלטר להניק

bottom of page